Jolanta Uchman

Jolanta Uchman

email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

IV TURNUS REHABILITACYJNY - 24-30.04.2019

Zapraszamy na czwarty, intensywny turnus rehabilitacyjny organizowany przez Laboratorium Marzeń we współpracy z najlepszymi specjalistami Centrum Terapeutycznego Uniquecenter z Warszawy
Termin 24-30 kwietnia 2019 roku ul Bóżnicza 1 (okolice Starego Rynku)

Dostępne terapie:
1. Neurologopedia
2. Fizjoterapia:
a) Rehabilitacja ruchowa
b) Rehabilitacja neurofunkcjonalna
c) Terapia Bowena
d) Temprana
e) Terapia odruchów
f) Terapia ręki
g) Touch&Thrive Terapia taktylna
h) FDM Fasicial Distortion Model – anatomiczna korekta powięzi stosowana w ograniczeniach ruchomości, urazach narządu ruchu,

3. Integracja sensoryczna
4. Możliwość mikropolaryzacji mózgu
5. Inne w zależności od potrzeb i wstępnej diagnozy przeprowadzonej na początku turnusu

Koszt terapii w trakcie turnusu to 4000 zl obejmuje diagnozy, 28 terapii dla dziecka, warsztaty, spotkania z psychologiem dla rodziców,
Koszt terapii z mikropolaryzacją 4700 zł – 1 zabieg mikropolaryzacji dziennie + 3 terapie, kwalifikacja do mikropolaryzacji (koszt 250 zł) dla uczestników turnusu gratis

W trakcie turnusu przewidujemy dodatkowo bezpłatnie (dla osób chętnych)

- wykład na temat diety GAPS oraz indywidualne konsultacje dla osób chcących wprowadzić dietę

- warsztat psychologiczny radzenia sobie ze stresem

- dla chętnych kurs pierwszej pomocy przedmedycznej

- indywidualne konsultacje – mikropolaryzacja

Zapraszamy dzieci i młodzież z wyzwaniami rozwojowymi takimi jak:
- spektrum autyzmu
- zespół Downa
- zaburzenia genetyczne
- choroby metaboliczne
- mózgowe porażenie dziecięce
- ADHD, ADD
- zaburzenia rozwoju mowy
- inne

Liczba miejsc ograniczona.

To nie jest przypadek, że po naszych turnusach dzieci wypowiadają pierwsze słowa, stawiają pierwsze kroki. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu terapeutów i stworzeniu sprecyzowanego planu terapii ukierunkowanego na ściśle określony cel nasze dzieci robią ogromne postępy w ciągu zaledwie kilku dni.

Istnieje możliwość rezerwacji noclegów– za dodatkową opłatą, wyżywienie we własnym zakresie.

Jednocześnie informujemy, że jest możliwość założenia dla Państwa dziecka skarbonki na portalu Siepomaga, gdzie może być prowadzona indywidualna zbiórka na turnus organizowany przez Fundację Laboratorium Marzeń dla Państwa dziecka (można ją rozpropagować wśród rodziny i znajomych, udostępnić spersonalizowany link, poprosić o wpłaty w ramach imienin, urodzin itp.)

W razie pytań jesteśmy do dyspozycji Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Akademia Piłkarska we współpracy z AmpFutbol Polska – ruszają zapisy

Mamo mogę pograć w piłkę? Zapiszesz mnie na treningi? Marzę, żeby zostać piłkarzem, zagrać pierwszy mecz...
tak często słyszymy to z ust naszych dzieci...
zdrowych dzieci ...
A co z dziećmi, które nie są tak sprawne ruchowo, z mózgowym porażeniem dziecięcym, na wózku, poruszających się o kulach, z niepełnosprawnością intelektualną ?
Czy one nie marzą o grze w piłce? Dzieci mniej sprawne  mają marzenia takie jak ich zdrowi rówieśnicy, tylko w ich przypadku często pozostaje to tylko marzeniem...
Nie musi tak być i nie będzie !!!
Obejrzyjcie jak działa Akademia AmpFutbol w Warszawie https://www.youtube.com/watch?v=EgU7sGsvA1s

teraz czas na Poznań 
bo gdzie jak nie tu bo kto jeśli nie my 
Chcemy spełniać dziecięce marzenia ale też wspierać ich rehabilitację poprzez sport już od kwietnia tego roku.

„Ampfutbol to fantastyczna odmiana piłki nożnej. Jest to futbol dla osób po amputacjach i osób z wadami kończyn. Mówiąc w skrócie, zawodnicy poruszają się po boisku o kulach i kopią piłkę tylko jedną nogą. Do tego bramkarze mają dwie nogi, ale tylko jedną rękę. Ciężko sobie wyobrazić, jak człowiek bez jednej nogi, poruszający się o kulach może grać w piłkę. To trzeba zobaczyć, bo gra jest naprawdę dynamiczna i widowiskowa. Fotoreporterom ciężko nadążyć za akcjami i tempem naszej gry. Naszych zawodników po prostu nie da się nazwać niepełnosprawnymi. „

Tak o AmpFutbolu mówi Mateusz Widłak – prezes stowarzyszenia AmpFutbol Polska.

Warto dodać, że reprezentacja Polski w ampfutbolu odnosi wielkie sukcesy – 3 miejsce w Mistrzostwach Europy, 7 drużyna Mistrzostw Świata

Dzięki współpracy z najlepszymi mamy szansę stworzyć Akademię także w Poznaniu.

 

Do Akademii przyjmujemy dzieci w wieku 5-16 lat z niepełnosprawnością ruchową i/lub intelektualną.

Zapraszamy dzieci i młodzież z:

  • mózgowym porażeniem dziecięcym
  • zespołem Downa i innymi zaburzeniami genetycznymi
  • chorobami metabolicznymi
  • chorobami przewlekłymi
  • spektrum autyzmu
  • innymi wyzwaniami rozwojowymi, które uniemożliwiają udział w treningach oferowanych przez tradycyjne szkółki piłkarskie

Aktualnie prowadzimy rozmowy, by zapewnić naszym zawodnikom jak najlepsze warunki do realizacji marzeń. Bądźcie z nami, już wkrótce więcej informacji.

Zapisy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Światowy Dzień Zespołu Downa 2019 – nie zostawiaj nikogo w tyle

21 marca
Dzień Osób z Dodatkowym Chromosomem Miłości
Dzień Kolorowej Skarpetki :)
różnie określamy ten sam, jeden jedyny dzień w roku - Światowy Dzień Zespołu Downa.


Patronat nad tym dniem objęła Organizacja Narodów Zjednoczonych.


Czy wiecie, że data 21.03 została wybrana nieprzypadkowo? - symbolizuje trisomię 21 pary chromosomów czyli: 3 x 21.
Fundacja Laboratorium Marzeń aktywnie włącza się w obchody tego dnia.


POZNAŃ

Dzień Kolorowej Skarpetki - skarpetki nie do pary, to symbol chromosomów nie do pary. Bądźmy w tym dniu wszyscy razem z Osobami z zespołem Downa, ich Rodzinami i wszystkimi, którym są bliscy. Załóżmy skarpetki nie do pary, kolorowe, w paski, kropki– im bardziej widoczne tym lepiej, za kolano, za kostkę - nieważne .

Zastanawiacie się co na to szef, klienci... weźcie dodatkową parę (w końcu macie jeszcze jedną nie do pary) i zaproponujcie przyłączenie się do akcji :)

Jeśli jednak skarpetki to dla was za mało – załóżcie kolorowe ubrania. Kolory przewodnie Światowego Dnia Zespołu Downa to granatowy i czerwony.

Kochani Rodzice Dzieci z Trisomią odkrywajcie talenty swoich Pociech, wiemy, że dodatkowy chromosom to chromosom miłości, ale na pewno kryją się za nim inne dodatkowe zdolności i moce- nie przegapmy ich :)
W dniu 21 marca załóżmy wszyscy kolorowe skarpetki nie do pary i pozwólmy Osobom z trisomią wyjść z cienia, pokażmy, że czekamy na nich i jesteśmy z nimi :)


Temat przewodni tegorocznych obchodów "leave no one behind” „nie zostawiaj nikogo w tyle”

www.worlddownsyndromeday.org

Jaki jest cel?

  • wyjaśnić, w jaki sposób negatywne nastawienie i brak wiedzy na temat osób z zespołem Downa  skutkuje pozostawieniem ich w tyle. Tak to jest prawda. To się dzieje w społeczeństwie ludzi zdrowych, ale zdarza się też  w społeczności osób niepełnosprawnych;
  • wyjaśnić, w jaki sposób, w różnych obszarach życia, takich jak  rozwój osobisty przez całe życie, relacje osobiste, edukacja, opieka zdrowotna, praca i zapewnienie środków do życia, rekreacja i wypoczynek oraz  udział w życiu publicznym, WSZYSTKIE  osoby z zespołem Downa muszą mieć zapewnione możliwości rozwoju na równi z innymi;
  • wzmocnić pozycję osób z zespołem Downa oraz osób wspierających i pracujących z nimi w celu wspierania tych możliwości;
  • dotarcie do innych kluczowych osób i instytucji, w  tym pracowników sektora edukacji, służby zdrowia i opieki społecznej, pracodawców, społeczności i instytucji publicznych, mediów i szerszej społeczności, aby upewnić się, że rozumieją, jak zapewnić te możliwości, i zachęcić ich do  rozpowszechniania tego przesłania w  celu  wprowadzenia zmian .

 

Chcemy, aby świat mówił o Światowym Dniu Zespołu Downa ( World Down Syndrome Day WDSD) w dniu 21 marca 2019 roku!

 

Jak możesz pomóc? Nosząc #LotsOfSocks!

Ale nie tylko skarpetki ...

... noś jaskrawo kolorowe skarpety, długie skarpetki, skarpety drukowane, 1 skarpetkę ... nawet 3 skarpetki na 3 chromosomy – koniecznie nie do pary. Jeśli zazwyczaj nie nosisz skarpetek, noś je!

Noś je w domu, w przedszkolu, w szkole, na uczelni, na uniwersytecie, w pracy, baw się, podróżuj, na wakacjach ... gdziekolwiek będziesz 21 marca!

 

Upewnij się, że robisz zdjęcia i filmy oraz publikujesz je na Facebooku, Twitterze i Instagramie za pomocą hashtagów #LotsOfSocks, #WorldDownSyndromeDay i # WDSD19

Zrób proste, zabawne wideo z skarpetami i postępuj zgodnie z instrukcjami na  stronie WDSD VIDEOS. Możemy Ci to udostępnić.

 


KOSZALIN

23 marca jedziemy do Koszalina https://www.facebook.com/events/296070947703829/

Oprócz wywiadu, który wygłosi  w czasie konferencji dr n.med. Jolanta Uchman przygotowaliśmy też małą niespodziankę – wystawę zdjęć z sesji fotograficznej  z udziałem dzieci z zespołem Downa z Koszalina i okolic.


Przeczytajcie wspaniały wpis Mamy dziecka z trisomią, szczególnie bliski naszemu sercu, bo mówi o marzeniach i to nie tylko tych, które są miłe, przyjemne, także o tych, które kosztują wiele trudu i wyrzeczeń, ale tym bardziej uskrzydlają, dodają sił i nagradzają szczególną miłością, miłością Dziecka, które potrafi kochać bardziej :)
http://www.zespoldowna.info/dzieci-z-dodatkowym-chromosomem-milosci-moga-istniec-w-naszych-marzeniach.html

Sempler

Sieć sklepów z elektroniką użytkową! Wsparli nas w trakcie Pikniku Marzeń! Dziękujemy!

 

 

 

 

 

Lapidem

Stylowa biżuteria, piękny dodatek modnej kobiety i mężczyzny. Lapidem biżuteria z naturalnych kamieni, ręcznie wykonana z pasją i dbałością o szczegóły! Wsparli nas w trakcie Pikniku Marzeń! Dziękujemy!

 

 

 

 

 

IV LO Poznań

IV Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu - jedno z najlepszych! Wsparli nas w trakcie Pikniku Marzeń! Dziękujemy!

 

 

 

 

 

Gościniec Siedem Drzew

Gościniec i Restauracja "Siedem Drzew" to znakomita kuchnia, niepowtarzalne wnętrza, komfortowe pokoje oraz bajkowy ogród! Wsparli nas w trakcie Pikniku Marzeń! Dziękujemy!

 

 

 

 

Restauracja Pod Pręgierzem

POD PRĘGIERZEM” znajduje się w zabytkowych wąskich kamieniczkach z renesansowymi podcieniami, zwane niegdyś jako „domki budnicze” .To miejsce, w którym polscy goście oraz zagraniczni turyści  mogą poczuć smak tradycyjnej, polskiej kuchni oraz zjeść w otoczeniu świeżej zieleni. Wsparli nas w trakcie Pikniku Marzeń! Dziękujemy!

 

 

 

Bierhalle - Browar i Restauracja

Restauracje Bierhalle należą do przedsiębiorstwa QLT Restaurant & Bar Sp. z o.o., którego założycielami są Jerzy Becz – związany wcześniej ze spółką AmRest, która wprowadziła do Polski sieć KFC – oraz Roman Gościk, specjalista rynku nieruchomości. Wsparli nas w trakcie Pikniku Marzeń! Dziękujemy!

 

 

 

Restauracja Kuchnia Wandy

Restauracja Kuchnia Wandy - przepyszne jedzenie! Wsparli nas w trakcie Pikniku Marzeń! Dziękujemy!

 

 

Subscribe to this RSS feed