Nasze projekty
„Mamo, mogę pograć w piłkę? Zapiszesz mnie na treningi? Marzę, żeby zostać piłkarzem, zagrać pierwszy mecz…” – tak często słyszymy to z ust naszych dzieci… zdrowych dzieci…
A co z dziećmi, które nie są tak sprawne ruchowo, z mózgowym porażeniem dziecięcym, na wózku, poruszających się o kulach, z niepełnosprawnością intelektualną?
Czy one nie marzą o grze w piłkę? Dzieci mniej sprawne mają marzenia takie jak ich zdrowi rówieśnicy, tylko w ich przypadku często pozostaje to tylko marzeniem…
Bardzo często słyszą od swoich zdrowych rówieśników „Nie grasz z nami, jesteś za słaby.” Nie musi tak być i nie będzie Dzieci z niepełnosprawnościami nie marzą o kolejnej godzinie rehabilitacji, kolejnej wizycie u lekarza, Chcą być jak Lewandowski, rozegrać pierwszy mecz, zdobyć pierwszy medal.
Rodzice, którzy mają możliwość podziwiania swojego dziecka nie tylko w codziennej walce o zdobywanie nowych umiejętności, ale także na boisku przeżywają chwilę wzruszeń, oderwania od codzienności, radości i doświadczenia czegoś wyjątkowego. Błysk dumy w oczach ojca, łzy wzruszenia mamy – bezcenne. Dlatego Fundacja Laboratorium Marzeń traktuje marzenia jako element terapii.
Chcemy spełniać dziecięce marzenia ale też wspierać ich rehabilitację poprzez sport, dlatego od kwietnia 2019 roku prowadzimy Akademię Piłkarską „Pełnosprytni” pod patronatem AmpFutbol Polska.
Czym jest ampfutbol?
„Ampfutbol to fantastyczna odmiana piłki nożnej. Jest to futbol dla osób po amputacjach i osób z wadami kończyn. Mówiąc w skrócie, zawodnicy poruszają się po boisku o kulach i kopią piłkę tylko jedną nogą. Do tego bramkarze mają dwie nogi, ale tylko jedną rękę. Ciężko sobie wyobrazić, jak człowiek bez jednej nogi, poruszający się o kulach może grać w piłkę. To trzeba zobaczyć, bo gra jest naprawdę dynamiczna i widowiskowa. Fotoreporterom ciężko nadążyć za akcjami i tempem naszej gry. Naszych zawodników po prostu nie da się nazwać niepełnosprawnymi."
Tak o AmpFutbolu mówi Mateusz Widłak – prezes Stowarzyszenia Amp Futbol Polska.
My poszliśmy krok dalej i do naszej Akademii przyjmujemy dzieci z każdym rodzajem niepełnosprawności.
Dzięki współpracy z najlepszymi tworzymy profesjonalną Akademię także w Poznaniu. Do Akademii przyjmujemy dzieci w wieku 5-16 lat, z niepełnosprawnością ruchową i/lub intelektualną.
Zapraszamy dzieci i młodzież z:
mózgowym porażeniem dziecięcym
zespołem Downa i innymi zaburzeniami genetycznymi
chorobami metabolicznymi
chorobami przewlekłymi
spektrum autyzmu
innymi wyzwaniami rozwojowymi, które uniemożliwiają udział w treningach oferowanych przez tradycyjne szkółki piłkarskie
Mamy też sekcję piłkarską dla dzieci głuchych i słabosłyszących z tłumaczami języka migowego. Treningi są bezpłatne. Zapraszamy dzieci i młodzież z każdym rodzajem niepełnosprawności.
Co zapewniamy?
bezpłatne, profesjonalne treningi dostosowane do możliwości i potrzeb dzieci z każdym rodzajem niepełnosprawności;
tłumaczy języka migowego w przypadku dzieci głuchych;
wysoko wykwalifikowaną kadrę trenerską, posiadającą doświadczenie w pracy z dziećmi z niepełnosprawnościami;
treningi w najnowocześniejszej hali sportowej w Poznaniu GES Training Center ul. Św. Michała 50
Zapisy: pelnosprytni@laboratoriummarzen.pl
Przyjdź i przekonaj się sam. Zrealizuj z nami swoje marzenia.
Czekamy na Ciebie !