Kim jesteśmy?

Jesteśmy organizacją, która za swój cel obrała objęcie opieką rodziny z najmniejszymi i najbardziej potrzebującymi dziećmi.

Jolanta Uchman - Prezes Zarządu Fundacji

Prywatnie jestem żoną oraz mamą trójki wspaniałych dzieci: Piotra oraz bliźniąt: Ani i Tomka. Doktor nauk medycznych, specjalista chorób dzieci. Przez wiele lat pracowałam w Klinice Neonatologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz Poradni Oceny Rozwoju. 

Obecnie wraz z mężem prowadzę Specjalistyczne Centrum Medyczne Panacea, gdzie każdego dnia spotykam się z dziećmi ze szczególnymi wyzwaniami rozwojowymi oraz ich rodzinami, jestem Konsultantem Centrum Terapeutycznego Uniquecenter w Warszawie, koordynatorem medycznym terapii mikropolaryzacji mózgu – jako jedyny lekarz w Polsce posiadam certyfikat Profesora Szeliakina (Petersburg) uprawniający do prowadzenia terapii w Polsce. 

Ukończyłam 3 miesięczny kurs diety GAPS u dr Natashy Campbell McBride uprawniający do prowadzenia terapii dietą GAPS (certyfikowany terapeuta GAPS) między innymi dzieci ze spektrum autyzmu.

To co robię stało się moją pasją.
Do każdego pacjenta staram się podchodzić indywidualnie, szukając rozwiązań, które dadzą szansę na lepszy rozwój dziecka, zwłaszcza dziecka ze szczególnymi potrzebami (mózgowe porażenie dziecięce, wady genetyczne, wcześniactwo, autyzm).

Zależy mi na holistycznym podejściu do każdego pacjenta, dlatego łączę medycynę tradycyjną z medycyną chińską, elementami akupunktury, zaleceniami dotyczącymi prawidłowego odżywiania dzieci. Dzięki współpracy z najlepszymi specjalistami w kraju i zagranicą jestem w stanie zaproponować naszym Małym Bohaterom indywidualny program terapii i wspomagania rozwoju uwzględniający wszystkie ich potrzeby.

Joanna Żółkiewska - Członek Zarządu Fundacji

 Jestem żoną i mamą skrajnego wcześniaka. Staś urodził się w 25 tygodniu ciąży z wagą 850g. To właśnie mój syn i jego walka stały się dla mnie inspiracją do działań na rzecz rodzin, które przeżywają trudności związane ze strachem o życie dziecka, a potem z troską o jego prawidłowy rozwój. Patrzę na takie rodziny zarówno jako mama wcześniaka, jak i psycholog zafascynowany systemem rodzinnym jako całością.

Psychologią i pracą z ludźmi oraz dla ludzi zajmuję się już od kilkunastu lat. Jest tak dlatego, że człowiek stanowi centrum mojej pasji i fascynacji. Prowadzę psychoterapię indywidualną dorosłych i młodzieży, oraz terapię par i rodzin. Prowadzę warsztaty i szkolenia z zakresu umiejętności miękkich oraz rozwoju osobistego. Moją pasją są również wykłady i ćwiczenia z zakresu psychologii na prywatnych uczelniach wyższych. W pracy opieram się na założeniach psychoterapii systemowej. Każde spotkanie z drugim człowiekiem traktuję indywidualnie i dostosowuję swoją pracę, rytm spotkań oraz tok rozmowy do potrzeb i aktualnej kondycji osoby, która siedzi przede mną.

Wierzę, że w każdym z nas istnieje potencjał do rozwoju i wzrostu, a równocześnie, jak twierdził Erik Erikson: każdy kryzys jest szansą na nowe, lepsze życie. Trzeba tylko pomyślnie go rozwiązać. Staram się zatem wraz z klientem takich rozwiązań poszukiwać i towarzyszyć mu w jego drodze do celu.

W pracy kieruję się zasadami poradnictwa psychologicznego i psychoterapii zawartymi w Kodeksie Etyczno – Zawodowym Psychologa Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Dla własnego rozwoju oraz dla profesjonalnej pracy z klientem, swoją pracę poddaję też regularnej superwizji.