Laboratorium Wydarzeń

Wydarzenia cykliczne

 
• Charytatywny Bal Marzeń – luty
• Charytatywny Balik dla Dzieci – luty
• Turnusy rehabilitacyjne – intensywna rehabilitacja dla dzieci z niepełnosprawnościami
• Pomarańczowy Rodzinny Piknik Marzeń –Stary Rynek w Poznaniu, maj, wspólne świętowanie Dnia Matki, Dziecka i Ojca,
• Pomarańczowy Bieg Marzeń – wokół Jeziora Rusałka, wrzesień
• Wielkopolski Dzień Wcześniaka, listopad –  Fioletowy Poznań dla Wcześniaka i Spacer Dla Wcześniaka
• Koncert Marzeń z Gwiazdą – wspólny koncert niepełnosprawnych dzieci  z zaproszonym Artystą

Nadchodzące wydarzenia

Charytatywny Bal Marzeń – Hotel Andersia, luty

Wyjątkowy i  magiczny. To doskonała okazja, żeby podziękować naszym sponsorom, partnerom i wolontariuszom. Licytacje wyjątkowych przedmiotów i cegiełki to także możliwość pozyskania środków na nasze kolejne projekty.

Dzięki środkom uzyskanym z balu udało się stworzyć jedyną w Wielkopolsce Akademia Piłkarska Pełnosprytni oraz uruchomić kolejne sekcje Laboratorium Pasji – akademię tańca i Akademię Szermierki

Szampańska zabawa i szlachetny cel. Tak spełniają się marzenia.

Kocham – pomagam, bawię się – pomagam. Pomaganie przez zabawę, bo miłość ma moc

NIEMOŻLIWE – NIE ISTNIEJE

Charytatywny Balik Przebierańców dla Dzieci – styczeń/luty

To wspaniała okazja do integracji dzieci z niepełnosprawnością ze zdrowymi rówieśnikami.

Wszystkie dzieci bez wyjątku przebierają się w stroje postaci z wybranych bajek, a rodzice nie pozostają w tyle. Kapelusze, korony, różdżki wszystkie rekwizyty dozwolone. Ogranicza nas tylko wyobraźnia i kreatywność.

Na baliku nie brakuje muzyki doskonałej do tańca i wspólnego śpiewania, zabaw i animacji, konkursów, tradycyjnie już cegiełek zdrapek i mnóóóóóstwa niespodzianek.

Oczywiście obowiązkowo kawiarenka  słodkie co nieco, kącik z eko ciastami oraz kawa dla Rodziców

Turnusy rehabilitacyjne – intensywna rehabilitacja dla najbardziej potrzebujących dzieci

To bardzo ważny element leczenia i wspomagania rozwoju dzieci. Podczas takiego turnusu zajęcia są bardzo intensywne i różnorodne. Nasza Fundacja od początku swojego istnienia zorganizowała już
6 takich wydarzeń, a kolejne są w planach. Dziennie na każdego uczestnika przypada od 4 do 5 godzin intensywnych terapii.

Dzięki tak skumulowanej terapii, nasi Wojownicy zaczęli chodzić, mówić… To naprawdę działa i jest niezwykle ważne w zdrowieniu!

Turnusy:

lipiec 2018r. ponad 600 godzin terapii dla 20 dzieci
w 8 dni oraz wykłady dla rodziców z zakresu terapii, rehabilitacji, specjalistycznej diety;

listopad 2018 r 16 dzieci 500 terapii

Styczeń 2019 r.,  7 dzieci 200 terapii

Kwiecień 2019 r., 10 dzieci 300 terapii

Listopad 2019 r. 16 dzieci 500 terapii

Styczeń 2020 r. 8 dzieci 200 terapii

Marzec 2020 r 16 dzieci 500 terapii

Lipiec 2020 r – 19 dzieci ponad 550 terapii

Listopad 2020 r – 19 dzieci ponad 550 terapii

W 2021 roku planujemy kolejne turnusy

Pomarańczowy Rodzinny Piknik Marzeń –Stary Rynek w Poznaniu, maj, wspólne świętowanie Dnia Matki, Dziecka i Ojca

Naszymi akcjami chcemy zachęcić rodziny z dziećmi z niepełnosprawnościami do wyjścia z domu. Chcemy stworzyć dobrą atmosferę i przyjazną przestrzeń do wspólnej zabawy. Mało jest takich miejsc i wydarzeń, w przestrzeni publicznej, dedykowanych szczególnie do rodzin opiekujących się z trudnościami w rozwoju. To nasze wyzwanie, które z przyjemnością podejmujemy!

Wspólne świętowanie z okazji Dnia Matki, Dziecka i Ojca w samym sercu Poznania to doskonała okazja do wspólnego spotkania, integracji całych rodzin  oraz zwrócenia uwagi na potrzeby, marzenia i pasje dzieci z niepełnosprawnością.

To wyjątkowy dzień kiedy Koziołki na Poznańskim Ratuszu ubieramy w pomarańczowe kubraczki.

I Rodzinny Piknik Marzeń – 27.05.2018r. Stary Rynek  w Poznaniu pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka oraz Prezydenta Miasta Poznania, patronat medialny – Radio Emaus.

II Rodzinny Piknik Marzeń  – 25.05.2019 Pełen profesjonalizmu koncert. Wielka scena, namioty, konferansjer oraz niesamowite zespoły, soliści, tancerze, warszawski chór Mille Voci. Poziom wokalny i taneczny przewyższył nasze oczekiwania. Były zabawy, gry, cegiełki,  licytacje oraz przekąski: wata, popcorn itp. Koce  piknikowe na Starym Rynku pomogły uzyskać efekt pikniku. Liczni zaproszeni    goście, np.  Poznańskie Zaprzęgi z zabytkowymi motorami czy Cabrio Poland –  20 samochodów cabrio, które przejechały wokół Starego Rynku specjalnie dla naszych dzieci ściągały tłumy przechodniów. Całość dopełniały występy Pełnosprytnych oraz wystawa zdjęć z naszych działań. Patronat medialny Radio Eska

Pomarańczowy Bieg Marzeń pobiegnij i spełnij marzenia – wokół Jeziora Rusałka, wrzesień

8 września Dzień Marzyciela – świętujemy charytatywnie. Wielkie Święto naszej Fundacji Laboratorium Marzeń

Z tej okazji zorganizowaliśmy 2 edycje Pomarańczowego Biegu Marzeń dla Małych i Dużych dla Biegaczy i Tych, którzy nigdy nie biegali, dla bardzo sprawnych i i tych trochę mniej. Nasze motto na ten dzień – Pobiegnij i spełnij marzenia pokonaj dystans dla siebie ale także dla innych – całkowity dochód z biegu przeznaczony zostaje na spełnienie marzeń dzieci z niepełnosprawnościami

Fundacja Laboratorium Marzeń powstała po to by spełniać marzenia, te zwykłe, najprostsze jak zdobycie prawdziwego medalu, niekiedy pierwszego w swoim życiu. I nie chodzi o to by dostać go na imprezie, chodzi o walkę, prawdziwą rywalizację w realnych warunkach , chodzi o pokonanie swoich słabości, o udowodnienie sobie, że potrafię, dam radę. Nie poddam się… Chodzi też o ten błysk dumy w oczach Ojca, łzy wzruszenia Mamy.

Dlaczego to takie ważne?

Jest to jeden z elementów rehabilitacji, terapii, pokonywania ograniczeń , budowania poczucia własnej wartości i wiary w siebie, poczucia, że mogę więcej. Po to by następnego dnia znowu pójść na rehabilitację, wykonywać ćwiczenia kolejny raz, powtarzać aż do znudzenia i wierzyć, że się uda. Jesteśmy tego dnia wszyscy razem, Młodzi, Starzy, Szczupli i Puszyści, Sprawni i bardziej Sprawni, na nogach, na wózkach czy w wózkach.

Bieg nie ma ograniczeń wiekowych. Zapraszamy Rodziców, Dzieci, Babcie, Dziadków, Ciocie, Wujków i całe Rodziny. Każdy znajdzie dystans dla siebie i każdy jest w stanie ukończyć bieg w swoim tempie (trasy biegowe od 200 m do 10 km). Każda z osób, która ukończy bieg otrzymuje pamiątkowy medal i poczęstunek. Na mecie czeka wiele atrakcji malowanie buziek, animacje dla dzieci , gry zabawy i inne aktywności. Jesteśmy razem, łączymy siły. Mali i Duzi. Pokazujemy, że jesteśmy, że wspieramy, że jesteśmy dumni.

Dzień Marzyciela należy do nas !!!

Targi Edukacyjno – Terapeutyczne dla dzieci z niepełnosprawnościami listopad

Wcześniaki  są wyjątkowe jednak często borykają się z różnymi trudnościami rozwojowymi z którym stykają się też inne dzieci – zaburzenia napięcia mięśniowego, zaburzenia integracji sensorycznej, wady wymowy, spektrum autyzmu, wady genetyczne, dysleksja, dysgrafia, ADHD, ADD i inne.

Dlatego Dzień Wcześniaka jest doskonałą okazją aby podzielić się wiedzą i doświadczeniem na temat rehabilitacji, metod wspomagania rozwoju, terapii, dostępnych zabawek edukacyjnych i pomocy rehabilitacyjnych, sposobów stymulacji , zajęć dodatkowych rozwijających pasje i wielu innych.

To doskonała okazja aby spotkać się ze wszystkimi nie tylko wcześniakami.

W tym dniu zapraszamy wszystkich Rodziców, specjalistów, terapeutów do wspólnej wymiany doświadczeń

Wielkopolski Dzień Wcześniaka, listopad - Fioletowy Poznań dla Wcześniaka i Spacer Dla Wcześniaka

Na całym świecie w dniu 17.11 najważniejsze budynki w miastach podświetlone zostają na fioletowo.

W tym roku na fioletowo podświetliły się Centrum Kultury Zamek, Avenida Poznań, Poznań Inea Stadion, Poznań Iglica Grupa MTP, Fontanna Wolności, Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu, Collegium Minus w Poznaniu, Centrum Iniciatyw Rodzinnych, Brama Poznania, Muzeum Historii Miasta Poznania, City Park Poznań, Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Suchym Lesie, Aqua Park Octopus w Suchym Lesie, SolarSpot – Instalacje fotowoltaiczne, Energia Odnawialna w Komornikach, Wydział Archeologii UAM, Uniwersyteckie Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej Spółka z o.o., Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919, Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

To mały- wielki gest solidarności z Małymi Wojownikami w dniu ich święta. To także zwrócenie uwagi na problem wcześniactwa 1 na 10 noworodków rodzi się przedwcześnie. Na wyzwania rozwojowe jakie przed nimi stają, trudności jakie muszą pokonać ich rodziny. To także fioletowy symbol dla tych wcześniaków, którym się nie udało, które były zbyt małe lub zbyt słabe…

Naszym marzeniem było aby w dniu 17.11.2020 cały Poznań zabłysł na fioletowo od Ratusza po nasze domy i mieszkania. wystarczy symbol, fioletowa lampka , niewielki gest, który tak wiele znaczy, że wiemy, pamiętamy, jesteśmy razem – fioletowi – dla Wcześniaków

Koncert Marzeń z Gwiazdą – wspólny koncert niepełnosprawnych dzieci z zaproszonym Artystą

Dzieci z niepełnosprawnościami, tak  jak wszystkie  dzieci mają swoje marzenia.  Na naszym pierwszym pikniku usłyszeliśmy, że chcą wystąpić na scenie, takiej prawdziwej, z widownią i oklaskami… I tak się stało! Była scena, światła, mikrofony, widownia i… gwiazda!

Wspaniały Mietek Szcześniak, i światowej sławy gitarzysta Paulinho Garcia  którzy bez wahania zgodził się wystąpić razem z naszymi małymi artystami. Teraz planujemy spełniać kolejne marzenia!

Charytatywny Koncert Marzeń pod wymownym tytułem

 „Mietek Szcześniak i Nierówni w Teatrze Wielkim w Poznaniu”  13.09.2018r, w którym udział wzięli nasi podopieczni (dzieci z zespołem Downa, Aspergera, autyzmem, zespołem Wiliamsa, niepełnosprawnością intelektualną) i wspólnie z wielkim Artystą wystąpiły na prawdziwej scenie. Koncert objęty został patronatem Rzecznika Praw Dziecka oraz Prezydenta Miasta Poznania; patronatem medialnym epoznan.pl oraz telewizji WTK; Teatr wypełniony po brzegi aplauzom nie było końca

Kolejna  edycja koncertu odbyła się w grudniu 2019 r. w Sali Ziemi MTP w   Mikołajkowym Koncert Marzeń z zespołem Zakopower zaśpiewały nasze dzieci a sala ponownie wypełniła się zachwyconą publicznością. Te chwile na długo pozostaną w naszej pamięci.

Łączymy przyjemne z pożytecznym.

Wiemy, że, teksty piosenek, których uczą się nasze dzieci poprawiają pamięć, koncentrację uwagi, koordynację wzrokowo – słuchową.

Wiemy, że układy choreograficzne, które ćwiczą na próbach wspomagają rehabilitację, pozwalają nabyć nowe umiejętności, uruchomić dodatkowe mięśnie, zrobić kolejny krok naprzód.

Wiemy, że poczucie sukcesu zwiększa pewność siebie, buduje poczucie własnej wartości, pozwala uwierzyć, że można więcej.

Wiemy, że wyjście na scenę, przed prawdziwą publiczność w blasku świateł pozwala przełamać własne ograniczenia, pokonać kolejne bariery, pozwala na „wyjście z cienia” i stanie się pełnoprawną osobą w społeczeństwie.

Wiemy też, że spojrzenie na osoby z niepełnosprawnościami z innej perspektywy, przez pryzmat ich talentów, uzdolnień, niezwykłych umiejętności  i determinacji w dążeniu do celu sprzyja zwiększeniu wiedzy  na temat niepełnosprawności, poszerza nasze wyobrażenie na temat pomocy  i możliwości włączenia osób mniej sprawnych w codzienne życie w tym także zawodowe.

Pozostańmy w kontakcie

Dane kontaktowe

Jolanta Uchman

e-mail: jolanta@laboratoriummarzen.pl

Joanna Żółkiewska

e-mail: joanna@laboratoriummarzen.pl

Darowizny pieniężne

Wystarczy dokonać wpłaty na jedno z głównych kont bankowych Fundacji: mBank 11 1140 2004 0000 3202 8363 3111

Masz pytanie? Wyślij nam wiadomość!